Легко радити: «Створіть на своєму робочому місці максимально комфортні умови», але як це зробити в реальному житті? Звичайно, установити у своєму робочому кабінеті джакузі  навряд чи вдасться, але ми можемо оточити себе простими дрібницями, які створюють настрій, знімають напругу робочого дня, влаштовуйти собі паузи, хвилини відпочинку, продумані й організовані заздалегідь.
 
Ось кілька простих порад щодо цього:
  •  тримайте на роботі у шафі, у тумбочці, де завгодно, кілька пар взуття, різного та зручного. Учитель дуже багато часу проводить на ногах. Та й по школі за день набігає пару кілометрів. Наприкінці робочого дня ноги вчителя просто гудуть, але ж не будеш проводити останні два уроки сидячи, не скажеш дітям, що з ніг валишся від утоми. Замість цього заведіть для себе одну  секретну звичку – міняти взуття впродовж робочого дня. Запевняю вас, цей простий секрет із вдячністю оцінять ваші ноги.
  • тримайте у робочій шафі симпатичний і невеликий за розмірами термос. Ідея – винахід педагога-новатора Ільїна. Щоранку або напередодні ввечері робіть собі відвар із трав і приходьте на роботу з термосом. На перерві попийте гарячого трав’яного настою, а при перших ознаках першіння в горлі приносьте  термос із гарячим молоком, з розчиненим у ньому вершковим маслом і медом … Утім, рецептів народних засобів лікування зараз публікується величезна кількість. Тож, як каже Ільїн, «Шукайте свій термос!».
  • приносьте із собою горішки та сухофрукти. Два-три горішка, декілька ягідок кураги або чорносливу посеред робочого дня з чаєм чи кавкою піднімуть ваш настрій і, якщо вже не знімуть напруги робочого дня до кінця, то, принаймні, значно послаблять її. До речі, саме сухофрукти дають нашому мозку потрібну йому глюкозу для максимальної розумової продуктивності.
  • беріть із собою на роботу свіжі фрукти. Робити це можна навіть за розкладом, так зручніше: понеділок – яблуко, вівторок – апельсин, середа – банан і т. д. Відшукуйте можливість з’їдати хоча б один фрукт протягом робочого дня. Заклик: ні дня без фрукта! В англійській мові є прислів’я: з’їдай по яблуку в день, і лікар не знадобиться
  • тримайте у своєму робочому кабінеті пляшечку мінеральної чи коробку соку.
  • замкніться на перерві на 5 хвилин у своєму робочому кабінеті, роззуйтесь і  пострибайте на одному місці 30-40-50 разів максимально високо. Це невелике фізичне навантаження допоможе зняти частину напруги.
  • підійдіть до вікна, провітрючи класну кімнату,  зробіть двохвилинну дихальну гімнастику. Варіантів такої гімнастики багато. Найпростіші:
        а) просто максимально глибоко подихайте свіжим повітрям 1-2 хвилини (тільки не застудіться!);
        б) подихайте із затримкою дихання – спокійно вдихайте, а видихайте у два рази довше, повільніше;
        в) подихайте з паузами: вдихнули – пауза, видихнули – пауза, затримка дихання. Учитель повинен перед наступним уроком відпочити й відновитись.
  • знайдіть можливість між уроками зробити собі самомасаж голови. Кінчиками пальців помасуйте волосяне покриття голови до самих коренів волосся. Для цього потрібно 5-10 хвилин часу. Здорова звичка – здорова натура!
  • персоналізуйте свій робочий кабінет, внесіть у його оформлення щось особисте, дороге вам: покладіть під скло на своєму робочому столі малюнки своєї дитини,  повісьте на стіні свої грамоти та сертифікати, фотографії випускників, фото, зроблені на різних класних і позакласних заходах, у поїздках, походах, екскурсіях. Час від часу кидайте свій погляд на все це і пригадуйте щось гарне й добре, що гріє вам душу.
  • організуйте у кабінеті невелику дошку зі змінюваними плакатами, виписуйте цікаві цитати та філософські висловлювання і поміщайте на цю дошку. Впродовж робочого дня підійдіть до дошки та перечитайте висловлювання розумних людей, обговоріть їх з учнями. Робіть це більше для себе, а не для виховання учнів. Нехай мудрі думки будуть вашими супутниками в житті.
  • підтримуйте у своєму робочому кабінеті красу й затишок. Розведіть  живі квіти, вони прекрасно генерують позитивну енергетику чи заведіть акваріум з рибками тощо.
  • зберігайте у своєму робочому кабінеті запасну косметичку з мінімальним набором косметики для себе. Втомились? Замкніться у своєму кабінеті, зачешіться, підправте макіяж, підфарбуйте губи, скористайтесь улюбленим дезодорантом або парфумами. Вам вирішувати, що саме.
  •  майте на своєму робочому місці медичну аптечку з мінімальним набором добре вам знайомих медикаментозних засобів, що завжди вам допомагають, і які ви зазвичай уживаєте. Вони повинні бути у вас під рукою, якщо виникне потреба.
  • зберіть у своєму робочому кабінеті колекцію улюблених музичних дисків. Поставте на перерві диск із класичною музикою. Привчіть своїх учнів мовчки перебувати в навчальній аудиторії, або залишати її з дзвінком. Повідомляйте на кожній перерві у своєму кабінеті: «5 хвилин мовчання», «10 хвилин тиші» під час звучання того чи іншого музичного фрагмента.

 

Прислухавшись до цих нехитрих порад, ви створите максимальний комфорт на робочому місці…